Stroje kąpielowe
Bielizna

DAMSKIE STROJE KĄPIELOWE

Gdy zbliża się lato, wiele kobiet stoi ponownie przed pytaniem, na jaki strój kąpielowy powinny się zdecydować? Ich oferta jest każdego roku bardzo szeroka i skierowana zarówno dla pań o doskonałej sylwetce, jak i tych o nieco bardziej okrągłych kształtach. Przy wyborze damskiego stroju kąpielowego należy mieć na uwadze szereg czynników. Wśród tych najistotniejszych należy wymienić odpowiednie dopasowanie kroju stroju do sylwetki, jak także jego kolorystykę oraz – oczywiście – wygodę. Oferta producentów jest tak duża, iż panie nie powinni mieć problemów z odnalezieniem modelu, który spełni ich oczekiwania oraz trafi w uch gust.

kobiecy strój kąpielowyDamski strój kąpielowy występuje w dwóch wersjach: jedno – oraz dwuczęściowej. Pierwszy z nich najczęściej wybierany jest do pływania na basenie, drugi zaś sprawdza się podczas letniego wylegiwania się na plażach, zarówno nad jeziorem, jak i morzem. Popularnością cieszą się ostatnio także nietypowe połączenia damskich strojów kąpielowych. Jako przykład podać można choćby połączenie bardziej zabudowanych bokserek do kąpieli, które stylizowane są na męski strój kąpielowy z górą od bikini. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród nastolatek. Nie brakuje jednak także kobiet, które doceniają klasykę gatunku, jaką jest – bez wątpienia – tradycyjne bikini damskie. Zdecydować można się w tym wypadku na wersję nieco bardziej okrojoną, lub zasłaniającą więcej ciała. W ofercie odnaleźć można bikini wiązane u szyi, jak i te z tradycyjnym zapięciem z tyłu pleców. Doła stroju typu bikini to zazwyczaj klasyczne figi damskie lub ich bardziej odważny odpowiednik w postaci stringów.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe dla kobiet dostępne są zaś w wersjach typowo sportowych, jak i bardziej klasycznych – nierzadko nawiązujących do stylu retro. Panie stawiają w tym wypadku zarówno na znane firmy strojów kąpielowych, jak i ich nieco tańsze odpowiedniki.

Kompletując strój na plażę warto pamiętać także o niezbędnych dodatkach, jak na przykład nakryciach głowy lub chustach.