Koszule damskie
Koszule

Jak dobrać koszulę do sylwetki?

Większość kobiet ma w swojej szafie klasyczną białą koszulę. Tylko, czy każda z nas ma ją dobrze dobraną? Koszule damskie występują w wielu fasonach. Dzięki temu każda kobieta ma szansę dobrać ubranie idealnie pasujące do sylwetki.

Mały biust

To defekt, który bez problemu zatuszuje koszula damska. Wystarczy wybrać taką, która ma ozdobny element w okolicy dekoltu. Może to być żabot, koronki, aplikacje, czy kokarda.

Wystający brzuch

Wiele z nas ma z tym problem. Wystający brzuch da się jednak bardzo szybko zakamuflować. Jak? Wystarczy założyć lekko rozszerzaną bluzkę. Taka sprawi, że nasza talia będzie wyglądała na szczuplejszą, a jednocześnie ukryje nasze kilka kilogramów za dużo.

Wąskie ramiona

Gdy nasza ramiona są za wąskie, możemy wyglądać nieproporcjonalnie. By temu zaradzić, należy optycznie poszerzyć ramiona. Możemy wybrać kobiecą koszulę z bufkami. Ten model ciągle jest bardzo modny, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z jego odszukaniem w sklepach.

Chłopięca sylwetka

Koszula dobrana do takiej sylwetki powinna tworzyć iluzję bioder, biustu bądź talii. Sprawdzą się tutaj koszule we wzory, kobiece żaboty, kokardy, czy taliowanie – wszystko, co doda nam trochę centymetrów i kobiecych atrybutów.